volkl
head
blizzard
tecnica
holmenkol
poc
leki

POC helma Skull Dura X Spin Fluorescent orange 21/22

Kód: LSS1123
Záruka: 24 měsíců
Výrobce: Poc
Dostupnost:Skladem
Naše cena: 5 250 Kč s DPH
Běžná cena: 6 990 Kč
Sleva: 1 740 Kč
{{cluster.nazev}}
POC helma Skull Dura X Spin Fluorescent orange 21/22
Barva:   oranžová 
Velikost:   XS-S/51-54, M-L/55-58, XL-XXL/59-62
     

 

V nabídce též na prodejně sortiment brýlí POC, průřez najdete v kategorii "Lyžařské brýle"

Rádi Vám pružně dodáme a připravíme cenovou nabídku na jakýkoliv sortiment POC, Leki i mimo nabídku tohoto e-shopu.

Velikosti, které nejsou okamžitě k dodání - dodáme co nejrychleji na vyžádání.

Slevový program pro kluby, týmy a individuální členy SLČR - o cenách a podmínkách se můžete informovat na prodejně nebo na tel. 608 330 814.

 

Popis:

POC Skull Dura X SPIN je cerifikována dle standardů FIS RH 2013.

Helma POC Skull Dura X SPIN je vybavena novou  technologií Race Lock pro větší bezpečnosti. Inovativní systém zajišťuje možnost upravit si velikost helmy tak, aby přesně seděla, což vede ke snížení vibrací ve vysokých rychlostech dosahovaných v závodním lyžování.

Helma je vybavena  technologií POC-SPIN, Jedná se o vlastní patentovanou technologii, která byla několik let testována. Uvnitř výstelek je použitý měkčený polotekutý silikon umožňující v případě nárazu posun vnitřní části výstelky oproti přilbě, čímž se mění úhel dopadu a snižuje se rotační a přímá síla vznikající při nárazu, která se přenáší směrem k mozku. Dalším přínosem je větší komfort.

Přilba na lyže POC Skull Dura X SPIN má odnímatelné vnitřní polstrování pro snadnou údržbu, ušní otvory přizpůsobené co nejlepší redukci šumu větru. Má odnímatelné ušní výstelky, což umožňuje rychleji a bezpečně sundat helmu při případném zranění. Má odnímatelný klip na lyžařské brýle. Konstrukce a vybavení helmy z ní dělá ideální volbu pro závodníky a velmi náročné sportovní lyžaře.

Velkou předností helmy Skull Dura X SPIN je použitý vnitřní materiál – expandovaný polypropylen EPP, který na rozdíl od běžně používaných materiálů po nárazu se nedeformuje nevratně, ale vrátí se po nárazu do původního stavu, takže helma je schopna odolávat i opakovaným nárazům.

Deflektorový panel, který je součástí helmy, používá kombinaci technologií EPP a VPD 2.0 k minimalizaci energie přenášené na hlavu lyžaře od opakovaného zásahu bran nebo během samotného pádu. Panel deflektoru je také vyztužen aramidovou penetrační bariérou (APB), která zlepšuje bezpečnost a integritu helmy.

- možnost osazení slalomového chrániče, který samozřejmě najdete v nabídce u nás taktéž.

 

Technická specifikace:

- lyžařská helma na GS, SG, sjezd

- certifikace FIS RH 2013

- inovativní systém Race Lock

- Multi-impact EPP liner - jádro, které odolá i opakovaným nárazům

- ABC/PC

- ušní komory podporující rovnováhu a sluch, odnímatelné ušní výstelky, upínač lyžařský brýlí

- kompatibilní se slalomovým chráníčem Maxilla Breakaway Chin Guard /prodávaný samostatně/

 

Podle aktuálních požadavků musí přilby pro GS/SG/DH splňovat dvě následující normy, a to EN 1077 A a ASTM 2040, přičemž je přilba dále testována na náraz ve vyšší rychlosti (6,8 m/s, tj. 24,48 km/h), což je oproti starším pravidlům hlavní rozdíl. Projde-li přilba kompletní certifikací je následně označena štítkem, který značí splnění nových požadavků FIS RH 2013 („Racing helmet conform to FIS specifications“). 

Toto platí pro všechny závody Světového poháru, Evropského poháru a platí také pro všechny závody FIS!!!

Štítek musí být na viditelném místě a nepřekrytý páskem brýlí. Podle informaci z FIS, bude toto kontrolováno nejenom startéry, při nesplnění bude následovat diskvalifikace. 

Toto pravidlo platí nejen pro Světové a kontinentální poháry, ale bez bez výjimky i pro veškeré závody FIS, CIT, ENL a věkové kategorie U14, U16, U18 a výše. Mimo již uvedené je také toto pravidlo aplikováno i na závody Masters a ve Skicrossu ve stejném rozsahu.